Informacje

„TYLKO TEN SIĘ NIE STARZEJE, KTO NIE MA NA TO CZASU...” B.Franklin

O NAS

O NAS

Kaźmierski Uniwersytet Trzeciego Wieku powoływany został w ramach struktur Stowarzyszenia Kaźmierz w 2016 r. Nasza siedziba mieści się w pałacu przy ul. Nowowiejskiej 15 w Kaźmierzu.
Głównym celem działalności Uniwersytetu jest:

Głównym celem działalności Uniwersytetu jest:

Organizowanie wolnego czasu seniorom. Upowszechnienie różnych form inicjatyw edukacyjnych. Aktywizacja intelektualna, społeczna i fizyczna osób w dojrzałym wieku. Poszerzenie wiedzy i umiejętności Słuchaczy. Angażowanie Słuchaczy do aktywności na rzecz otaczającego ich środowiska. Podtrzymanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej wśród osób w wieku dojrzałym.
Nasze propozycje

Nasze propozycje

Sekcje - Kulinarna, Rękodzieło, Teatralna, Turystyczna, Gimnastyczna i Nordic Walking
Ponadto organizujemy:

Ponadto organizujemy:

Koncerty Muzyczne, Wycieczki, Senioriady, Spotkania Integracyjne itp.

   W dniach od 16-17 września 2017 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, na którą wybraliśmy się z Biurem Podróży „BAKAJANA" z Szamotuł. Panią przewodnik oprowadziła nas po pięknej wrocławskiej starówce - najstarszej zabytkowej części Wrocławia. Jest to miejsce najchętniej odwiedzane przez spacerowiczów, turystów i zakochanych. Szczególnie zakochani upodobali sobie Most Tumski, jeden z niewielu mostów tego miasta, na którym wieszają kłódki a kluczyki wrzucają do Odry, na znak trwałości uczucia łączącego pary. Wieczorem pojechaliśmy obejrzeć pokaz Fontanny Multimedialnej.

  Następnego dnia podziwialiśmy Panoramę Racławicką - wielkie malowidło olejne stworzone (w latach 1893-1894 we Lwowie) przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Obraz ma długość 114 m a wysokość 15 metrów. Zużyto na niego 1800 m2 płótna żaglowego oraz 750 kg farby do zagruntowania dzieła. Od 1980 roku Panorama znajduje się we Wrocławiu. Przedstawia bitwę pod Racławicami - zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi. Dzięki artyzmowi malarzy, którzy tak umiejętnie zataili granice między obrazem a przestrzenią przed nim, widz ma wrażanie uczestnictwa w uwiecznionych wydarzeniach. Panorama zrobiła na wszystkich piorunujące wrażenie. Z zachwytem wychodziliśmy z rotundy. Obejrzeliśmy też zbiory Muzeum Narodowego (malarstwo i rzeźbę ze szczególnym uwzględnieniem sztuki Śląska). Ostatnim punktem programu naszej wycieczki była wizyta w najstarszym i największym w Polsce ZOO i Afrykarium, które zostało oddane do użytku 2014 i jest pierwszym w Polsce. Afrykarium to nowoczesny i wyjątkowy pawilon prezentujący wyłącznie gatunki zwierząt (związane ze środowiskiem wodnym) pochodzące z Afryki. Można je podziwiać w olbrzymich przejrzystych zbiornikach, akwariach, na wybiegach oraz specjalnym przezroczystym tunelu. Dzięki takiej formie prezentacji mieliśmy zwierzęta na wyciągnięcie ręki i mogliśmy podziwiać je w nieskończoność. Afrykarium to na pewno największa atrakcja wrocławskiego ZOO. Na tym zakończyliśmy dwudniowy pobyt we Wrocławiu. Cali, zdrowi, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do Kaźmierza, myśląc już o następnym turystycznym wypadzie. Zapraszamy chętnych poznawania niezwykłych miejsc i do naszej uniwersyteckiej sekcji.