• Sekcja Kulinarna

  • Sekcja Rękodzieło

  • Sekcja Nordic Walking

  • Sekcja Teatralna

  • Turystyka

Informacje

📒👩‍🎓WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KAŹMIERZU👨‍🎓📖

O Nas

Dokumenty

Harmonogram Wykładów


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /u3w/templates/dd_businessv2_44/functions.php on line 205

Prusim   W piękny sobotni poranek 13 października grupa turystyczna UTW wybrała się na wycieczkę do Prusimia. Zwiedzaliśmy OLANDIĘ – to miejsce, które dawno temu stało się nadzieją na spokojne życie dla osadników holenderskich. Zostawili po sobie dorobek swojej kultury i umiejętności dobrej pracy na roli z czego czerpią następni właściciele. Obecnie jest to kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy z hotelem przyjaznym rodzinie, restauracją,  SPA,  winiarnią, w której serwuje się wina Marka Kondrata. Należy wspomnieć, że założono Fundację Olandia, ma ona 15 niepełnosprawnych podopiecznych, którym pomaga.

Czytaj więcej: Październikowa wycieczka sekcji turystycznej

   W dniu 12.05.2018 roku grupa turystyczna U3W wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Szkólki Drzew w Nadleśnictwie Pniewy. Na miejscu oprawadzała nas pani Monika Kubiak pokazując różne okazy drzew i krzewów opowiadając ciekawe informacje na ich temat. Spotkanie zakończyliśmy piknikiem przy kawie i grilu.

FOTO

   Dnia 14.04.2018 r. grupa turystyczna U3W z kaźmierza wybrała się na wycieczkę do Berlina z Biurem Podróży "BAKAJANA". Na miejscu zwiedzaliśmy Wyspę Muzeów, Katedrę, fontanę Neptuna, Bramę Branderburską i Rajstag. Następnie wjechaliśmy na wieżę telewizyjną z ktorej podziwialiśmy panoramę Berlina, Przejeżdżając autobusem przez Berlin mijaliśmy miejsca związane z historią tego miasta. Żal tylko, że wycieczka była tylko jednoniowa, bo w tak krótkim czasie nie da się dużo zobaczyć. Wszystko jeszcze przed nami w przyszłości.

   Dnia 17.02.2018 r. znowu odwiedziliśmy Poznań. Tym razem wyruszyliśmy w podróż po mieście tramwajem (specjalnie dla naszej grupy zamówiony) wraz z bardzo miłym przewodnikiem. Z okien tramwaju, przy ciekawych opowieściach pana przewodnika, obejrzeliśy najciekawsze i najważniejsze miejsca Poznania. Po przejażdżce poznańską bimbą, przeszliśmy na Stary Rynek, gdzie wysłuchaliśmy informacji o najważniejszych tutaj zabytkach oglądając je z bliska. Niezapomnieliśmy o ratuszu i koziołkach. My, wraz z tłumnie zebranymi poznaniakami i turystami, o godzienie 12.00 w południe wysłuchaliśmy hejnału granego na żywo przez trębacza oraz obejrzeliśmy uwielbiane i tak charakterystyczne dla Poznania koziołki. Na tym zakończyliśmy w tym dniu wędrówkę po Poznaniu.

FOTO

   Dnia 20.01.2018 r. członkowie sekcji turystycznej U3W z Kaźmierza wybrali się do Poznania, aby zwiedzić BRAMĘ POZNANIA - jeden z najnowocześniejszych budynków w Poznaniu. W budynku tym znajduje się Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. To właśnie z tego miejsca powinno zaczynać się zwiedzanie miasta. Przy pomocy nowych technologii można w ciekawy sposób poznać ponad tysięczną historię Poznania. Za pomocą kolorowych multimedialnych ekspozycji, mogliśmy poznać przeszłość Ostrowa Tumskiego i historię początków państwa polskiego. Każda sala jest poświęcona innej historii związanej z tym miejscem. Oprowadzała nas po tych ciekawych ścieżkach polskiej historii pani przewodnik. Niekiedy jej opowieści były uzupełniane nagraniami z audio-przewodnika. Dzięki niezwykłej grze świateł, kolorów i symboli, każdy mógł być świadkiem chrztu Mieszka I, zobaczyć jak powstaje piewsza Katedra, makietę grodu, Złotą Kaplicę i wiele innych ciekawych ekspozycji.

Czytaj więcej: BRAMA POZNANIA

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj 2

Wczoraj 7

Wszystkie 25992