• Sekcja Kulinarna

  • Sekcja Rękodzieło

  • Sekcja Nordic Walking

  • Sekcja Teatralna

  • Turystyka

Informacje

📒👩‍🎓WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KAŹMIERZU👨‍🎓📖

O Nas

Dokumenty

Harmonogram Wykładów

Inauguracja 2019   11.10.19 w kinie przy Bibliotece zainaugurowaliśmy następny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kaźmierzu. Studentów i gości powitały Zdzisława Śmieszek i Hanna Kurzawska

Drodzy studenci i sympatycy UTW w Kaźmierzu. Rozpoczynamy trzeci rok istnienia naszego Uniwersytetu . Studiowanie na UTW należy do ciekawych sposobów na aktywne życie. Edukacja osób w okresie późnej dorosłości umożliwia kontakt z rówieśnikami. Mamy podobne zainteresowania, podobne historie życia, dzieci i wnuki w podobnym wieku, ukształtowała nas ta sama literatura i te same wydarzenia. Dobrze czujemy się w swoim gronie. Nauka wśród rówieśników jest komfortowa, uczymy się wolniej niż w młodości. Studentem – seniorem można zostać po ukończeniu 50 r.ż. – nie ma żadnych innych kryteriów przyjęcia do UTW. Możesz wzbogacać wiedzę i umiejętności, czerpać radość ze spotkań i wspólnej działalności. Dlatego oferujemy naszym studentom: comiesięczne wykłady, lektorat z j. angielskiego, warsztaty z florystyki i rękodzieła, zajęcia taneczne oraz gimnastyczno- rehabilitacyjne, spotkania z psychologiem, ciekawą książką w Dyskusyjnym Klubie Książkowym i spotkania z genealogią,  tworzymy sekcję siatkówki na siedząco, ping ponga i brydżową,  jeździmy na wycieczki, organizujemy spotkania okolicznościowe i pikniki.

Dziękujemy za wsparcie naszemu rektorowi prof. Jerzemu Smorawińskiemu i panu wójtowi Zenonowi Gałce oraz organizacjom i instytucjom, które działają na terenie naszej gminy. Dziękujemy też naszym słuchaczom, liderom grup i zarządowi za aktywne włączanie się w działalność kaźmierskiego UTW.  Życzymy słuchaczom dużo zadowolenia z przynależności do naszego uniwersytetu, zdrowia i pogody ducha.

Głównym punktem inauguracji był wykład prof. Wojciecha Cichego „ Fryderyk Chopin – o domniemanej chorobie Geniusza”. Prelegenta, swojego przyjaciela, przedstawił honorowy rektor naszego Uniwersytetu prof. Jerzy Smorawiński. Wykład był niezwykle zajmujący i ciekawy. Profesor Cichy pięknym językiem i szeroką wiedzą, popartą wieloletnimi badaniami naukowymi, przybliżył nam dowody na ciężką, genetyczną chorobę Chopina, jaką jest mukowiscydoza. Każdy słuchacz był pod wrażeniem osoby prof. Wojciecha Cichego. Część artystyczną inauguracji uświetnił występ CHÓRU MONIUSZKO pod dyrekcją Roberta Winieckiego oraz koncert PETES BANDU na czele z Piotrem Pospiesznym.

EMERYT I MOŻE

Emeryt ma emeryturę,

emeryt miewa repturę.

Emeryt jest stary lub młody,

emeryt ma skrzydła i kłody.

Emeryt TV ma w domu,

emeryt nie wadzi nikomu.

Emeryt jednak czasami

stuknie głośno kopytami

rodzinę wprawiając we wstrząs.

Wyliniały nastroszy wąs,

przypomni młodości czasy,

rozrusza stare zawiasy.

Choroby odwiesi na kołek,

zakopie smutki w dołek

i zrobi to co należy,

bo przecież umysł wciąż świeży.

Na UTW przyjdzie spotkanie,

na szerszej wiedzy poznanie.

Nabierze znowu pewności,

że stare są tylko kości

a umysł i serce wciąż młode,

nie czas na w fotelu kłodę.

Emeryt młodym być może

a UTW w tym pomoże.

Tu wspomnij słowa piosenki,

poecie niech będą dzięki.

Niech zagrzmi starszyzny piano,

nam się należy, nam życie dano!

Hanna S – Kurzawska

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj 3

Wczoraj 7

Wszystkie 25993