• Sekcja Kulinarna

  • Sekcja Rękodzieło

  • Sekcja Nordic Walking

  • Sekcja Teatralna

  • Turystyka

Informacje

📒👩‍🎓WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KAŹMIERZU👨‍🎓📖

O Nas

Dokumenty

Harmonogram Wykładów

wrzesnia 2021 02   Koło turystyczne UTW w Kaźmierzu zorganizowało w dniu 10 lipca 2021 wycieczkę na plantację lawendy do miejscowości Pakszyn koło Czerniejewa. Oprowadziła nas po plantacji właścicielka Paulina Michalak. Poznaliśmy historię powstania etapów rozwoju, ale i problemów plantacji. Mogliśmy zobaczyć destylację olejku lawendowego, suszarnię oraz skosztować lemoniady i lodów lawendowych, oraz nieograniczenie korzystać z uroków kwitnącej lawendy. Po nacieszeniu zmysłów wzroku, zapachu i smaku udaliśmy się w kierunku pałacu w Czerniejewie.

Czytaj więcej: Wyjazd na Lawendowe Pola

bydgoszcz 2021 07   W dniu 20 czerwca udaliśmy się z wycieczką do Bydgoszczy. W trakcie trasy zwiedziliśmy krużganek tzw. Kalwaria kulturowa 1778-1780 w Kcyni. Przewodnik Łucja Umińska oprowadziła nas po mieście oraz przybliżyła nam historię czasów pruskich miasta Bromberg, oraz obecnej powojennej Bydgoszczy. Poznaliśmy Bazylikę pw. św. Wincentego a Paulo zaprojektowaną na wzór rzymskiego Panteonu, a w remoncie powojennym uczestniczył Wiktor Zin.

Czytaj więcej: Z wizytą w Bydgoszczy

„Szlakiem przydrożnych kapliczek w Gminie Kaźmierz” to projekt „UTW dla społeczności” współfinansowany za środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy a akcji”. Planujemy 8 wycieczek w 15-osobowych grupach dla seniorów i ich rodzin z całej gminy, w okresie od maja do sierpnia.

Czytaj więcej: „Szlakiem przydrożnych kapliczek w Gminie Kaźmierz”

   Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza w roku akademickim 2020/21 na zajęcia w sekcjach sportowych, kulturalnych i artystycznych (j. angielski, gimnastyka, zumba, rękodzieło, koraliki, turystyka, tenis stołowy, strzelnica, Dyskusyjny Klub Sportowy). Planujemy uruchomić od następnego semestru inne sekcje zainteresowań. Zapewniamy miłą atmosferę, zagospodarowanie wolnego czasu, spotkania towarzyskie.
   Zapraszamy nowych studentów 50+. Bliższych informacji udzielamy pod tel. 663 965 261

Drodzy Studenci UTW. W związku z epidemią, wznowienie działalności naszego Uniwersytetu najprawdopodobniej nastąpi w nowym roku akademickim.
Wszystkie opłaty nie przepadają, następny semestr nowego roku akademickiego rozpoczniemy bez opłat. Życzymy zdrowia i spokoju.

Zarząd UTW

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj 1

Wczoraj 7

Wszystkie 25991