• Sekcja Kulinarna

  • Sekcja Rękodzieło

  • Sekcja Nordic Walking

  • Sekcja Teatralna

  • Turystyka

Informacje

📒👩‍🎓WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KAŹMIERZU👨‍🎓📖

O Nas

Dokumenty

Harmonogram Wykładów

   Szanowni Państwo
Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w wykładzie i warsztatach organizowanych w ramach projektu „Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora - VI edycja”. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia spełniły Państwa oczekiwania. Jednocześnie deklarujemy, iż będziemy Państwa informować o kolejnych inicjatywach Ogólnopolskiej Federacji UTW, w tym o możliwości skorzystania z kolejnych wykładów i warsztatów. Serdecznie pozdrawiamy
Zespół Federacji UTW

OGÓLNOPOLSKA
FEDERACJA STOWARZYSZEŃ
UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU
Polish Association of Universities of the Third Age

33-300 Nowy Sącz
ul.Jagiellońska 18
tel/fax.+48 18 4435708
www.federacjautw.p

   25 października 2017 r. dzięki uprzejmości proboszcza ks. Krzysztofa Musiała, w Kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Kaźmierzu odbył się Koncert Organowy NAJSŁYNNIEJSZE AVE MARIA zorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wystąpili: Barbara Gutaj-Monowid – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na poznańskiej Akademii Muzycznej - sopranistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, Dominika Winiecka – skrzypaczka, absolwentka Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Poznaniu, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, Michał Dąbrowski - organy - absolwent Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz absolwent Archidiecezjalnego Studium Muzyki Sakralnej, jest organistą Bazyliki Szamotulskiej. Pięknie zabrzmiało w naszym kościele to trio muzyków. Artyści wykonali utwory takich kompozytorów jak: J.S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart, E. Morricone, C. Franck, J. Pachelbel, G. Caccini, P. Mascagni i F. Schubert. Całość koncertu poprowadził profesjonalnie Waldemar Hermann. Miłośnicy muzyki organowej spędzili wieczór pełen wzruszeń i nostalgii. Można powiedzieć, że była to uczta dla uszu i duszy. Szczególne podziękowania kieruję do P. Doroty Kwiatkowskiej, która z wielkim zaangażowaniem monitorowała próby i koncert oraz sprawowała pieczę nad wykonawcami. 

FOTO >>>

   W dniu 22 września 2017, przy prawie stu procentowej frekwencji odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/18 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kaźmierzu. Uroczystość prowadziła Wanda Grzybek. Na wstępie odśpiewano Gaudeaumus Igitur, po czym głos zabrała przewodnicząca U3W Zdzisława Śmieszek, która powitała słuchaczy i przybyłych gości: JM Rektora naszej uczelni prof. Jerzego Smorawińskiego, wójta Zenona Gałkę, posła RP Jakuba Rutnickiego, sekretarza gminy Janusza Stróżyka, ks. proboszcza Krzysztofa Musiała, przedstawiciela GOK-u Waldemara Hermanna, dyrektor biblioteki Marię Sobkowiak oraz ks. prof. Janusza Nawrota, który wygłosił wykład inauguracyjny. W krótkich wystąpieniach nasi goście pod adresem słuchaczy skierowali życzenia i deklaracje współpracy z uniwersytetem. Życzyli nam nawiązywania i poszerzania kontaktów, integracji, wzbogacania wiedzy, ciekawych wycieczek, aktywności fizycznej oraz aby ten otwarty kolejny już rok był szczęśliwy i owocny w sukcesy. Profesor Smorawiński ogłosił rok akademicki za otwarty.

Czytaj więcej: INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

   W gospodarstwie agroturystycznym „Radzyńskie Zagajniki” w czwartek 9.06.2017r. odbył się piknik Uniwersytetu Trzeciego Wieku na zakończenie I semestru roku akademickiego 2017. Była to pierwsza impreza integracyjna słuchaczy UTW. Przewodnicząca UTW Zdzisława Śmieszek powitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: rektor Uniwersytetu profesor Jerzy Smorawiński, wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, dyrektor SP Mariusz Pielucha, dyrektor gimnazjum Włodzimierz Malinowski, prezes Stowarzyszenia „Kaźmierz” Andrzej Pawłowski, sołtys Radzyn Stanisław Jarząb. Przybyli również prowadzący poszczególne sekcje. Zdzisława Śmieszek podsumowała semestr – do UTW należy 108 studentów, wysłuchaliśmy 4 wykładów, odbyły się 2 koncerty i 6 wycieczek (Palmiarnia, Lusowo, Wolsztyn, Kórnik i Rogalin, Ogród Botaniczny, Kruszwica), działało 10 sekcji tematycznych (nordic walking, kulinaria, robótki ręczne, grupy języka angielskiego i niemieckiego, grupy komputerowe, teatralna, taneczna, turystyczna, gimnastyka- zdrowy kręgosłup). Nasz Uniwersytet współpracuje z Urzędem Gminy, Biblioteką, GOK, szkołami, sołectwem Radzyny oraz UTW z Tarnowa Podgórnego. Na pikniku wszyscy świetnie się bawili prawie do północy. Dopisała pogoda i humory, rozmów nie było końca. Byliśmy pod wrażeniem ścieżki edukacyjnej prowadzonej przez pana Jarka Pszczołę jak również serwowanych przez żonę pana Jarka pyszności kulinarnych. Czekamy na następne spotkanie integracyjne. 

FOTO >>>

   Majowy wieczór licznie zgromadził członków U3W w Kaźmierzu na spotkaniu z Elizą Piotrowską. Pani Eliza to autorka, ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka. j. włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Otrzymała wiele nagród, wyróżnień i nominacji w konkursach poetyckich, muzealnych i literackich. Autorka wielu książek dla dzieci m.in. „Ciocia Jadzia” i serii książek pt. „Tupcio Chrupcio”. Wg autorki każdy może pisać, ale musi mieć uszy i oczy otwarte, jak również musi się identyfikować z książką. Jak twierdzi Pani Eliza, po pierwsze trzeba coś przeżyć, aby potem o tym pisać. Spotkanie było niezwykle wyjątkowe, pisarka przeniosła słuchaczy w barwny świat Włoch i Brazylii, gdzie obecnie mieszka. Opowiadała bardzo żywiołowo o swojej pasji pisania jak i życiu w tych krajach. Wypowiedzi ilustrowane były kolorowymi zdjęciami, które przybliżyły różne sceny z życia Brazylii. Pani Eliza planuje wydać książkę dla dorosłych pt. „Obczyzno moja”, w której znajdziemy jej przemyślenia dotyczące trzech bliskich jej krajów tj. Polski, Włoch i Brazylii. Z niecierpliwością czekamy na książkę i kolejne spotkanie. Na zakończenie autorka podpisywała słuchaczom U3W indeksy, był czas na indywidualne rozmowy, a pytań nie brakowało.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj 3

Wczoraj 7

Wszystkie 25993