• Sekcja Kulinarna

  • Sekcja Rękodzieło

  • Sekcja Nordic Walking

  • Sekcja Teatralna

  • Turystyka

Informacje

📒👩‍🎓WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W KAŹMIERZU👨‍🎓📖

O Nas

Dokumenty

Harmonogram Wykładów

Koncerty   To już dwa i pół roku staramy się, aby miłośnicy muzyki klasycznej mogli uczestniczyć w koncertach organizowanych na miejscu w Kaźmierzu.
Nie byłoby to możliwe bez pomocy i zaangażowania ks. Krzysztofa Musiała, proboszcza naszej parafii, który udostępnia na organizację koncertów kościół kaźmierski p.w. Narodzenia N.M.P. i największe w dekanacie szamotulskim organy.
Otrzymaliśmy także wsparcie na organizację jednego z koncertów od Starostwa Powiatowego w Szamotułach.
Wykonawcy, których zapraszamy do Kaźmierza to uznani artyści z niemałym dorobkiem i licznymi krajowymi i międzynarodowymi nagrodami.

Czytaj więcej: Koncerty Organowe

   W dniu 14 listopada odbył się w UTW w Kaźmierzu wykład pani dr Agnieszki Krygier-Łączkowskiej zatytułowany „Komunikacja między ludźmi - co trzeba wiedzieć o zmianach z ostatnich dwóch dekad”. Pani doktor rozpoczęła swoją prelekcję od przywołania cytatu z pism Marshalla McLuhana - „przekaźnik jest przekazem” - wyjaśniając, że zdaniem autora tych słów sposób przekazywania informacji wpływa na odbiorcę bardziej, niż sama przekazywana informacja. Myśl ta stała sie mottem wykładu, w trakcie którego prelegentka przedstawiała kolejne etapy zmian sytuacji komunikacyjnej w historii ludzkości.

Czytaj więcej: „Komunikacja między ludźmi...”

1. W czwartek 14.11.2019 godz. 17.30 w gimnazjum w świetlicy wykład: KOMUNIKACJA MIĘDZY LUDŹMI - CO TRZEBA WIEDZIEĆ O ZMIANACH Z OSTATNICH DWÓCH DEKAD - wygłosi Agnieszka Krygier Łączkowska.
2. Powstaje przy UTW nowa sekcja KORALIKI - pierwsze spotkanie 18.11.19 o godz. 12.00 na ul. Topolowej - bliższe informacje na spotkaniu.
3. We środy od godz. 16.15 można pograć w ping ponga w gimnazjum.
4. Przypominamy, że w poniedziałki od godz. 10.00 można z koleżankami spotkać się na herbatce przy Topolowej.

info

Inauguracja 2019   11.10.19 w kinie przy Bibliotece zainaugurowaliśmy następny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kaźmierzu. Studentów i gości powitały Zdzisława Śmieszek i Hanna Kurzawska

Drodzy studenci i sympatycy UTW w Kaźmierzu. Rozpoczynamy trzeci rok istnienia naszego Uniwersytetu . Studiowanie na UTW należy do ciekawych sposobów na aktywne życie. Edukacja osób w okresie późnej dorosłości umożliwia kontakt z rówieśnikami. Mamy podobne zainteresowania, podobne historie życia, dzieci i wnuki w podobnym wieku, ukształtowała nas ta sama literatura i te same wydarzenia. Dobrze czujemy się w swoim gronie. Nauka wśród rówieśników jest komfortowa, uczymy się wolniej niż w młodości. Studentem – seniorem można zostać po ukończeniu 50 r.ż. – nie ma żadnych innych kryteriów przyjęcia do UTW. Możesz wzbogacać wiedzę i umiejętności, czerpać radość ze spotkań i wspólnej działalności. Dlatego oferujemy naszym studentom: comiesięczne wykłady, lektorat z j. angielskiego, warsztaty z florystyki i rękodzieła, zajęcia taneczne oraz gimnastyczno- rehabilitacyjne, spotkania z psychologiem, ciekawą książką w Dyskusyjnym Klubie Książkowym i spotkania z genealogią,  tworzymy sekcję siatkówki na siedząco, ping ponga i brydżową,  jeździmy na wycieczki, organizujemy spotkania okolicznościowe i pikniki.

Czytaj więcej: Inaugurcja roku akademickiego 2019/2020 na UTW w Kaźmierzu

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj 3

Wczoraj 7

Wszystkie 25993